Klucze udarowe w domu i w warsztacie

Wykonanie podstawowych napraw lub poprawek przy samochodzie nie jest trudnym zadaniem, dlatego warto opanować kilka najprostszych czynności, co znacznie ograniczy częstotliwość wizyt w warsztatach wulkanizacyjnych. Przed podjęciem jakichkolwiek działań należy jednak nieco zapoznać się z tematem i wyposażyć w niezbędne, drobne sprzęty, bez których jakiekolwiek prace przy aucie nie będą możliwe.

Do podstawowego wyposażenia garażu osoby posiadającej auto powinny należeć klucze udarowe http://phuabc.com.pl/klucze-udarowe. Rynek oferuje bardzo szeroką gamę tego typu narzędzi, z czego większość jest zbędna w warunkach domowych, jednak znajduje zastosowanie w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Narzędzia te służą do operowania śrubami, zwykle w łatwo dostępnych miejscach, na przykład w kołach, ale istnieją również tzw. kątowe klucze udarowe, które umożliwiają pracę przy śrubach znajdujących się w miejscach, do których trudniej się dostać.

Bardzo ważnymi czynnikami odróżniającymi klucze amatorskie od profesjonalnych są moment obrotowy oraz rodzaj zasilania. Do prostych reperacji wystarczą sprzęty elektryczne o momencie nieprzekraczającym zwykle 1000 Nm, natomiast do bardziej zaawansowanych napraw przydadzą się klucze pneumatyczne o bardzo dużej mocy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *